פרוייקטים »

בית עץ במושב תימורים

בית עץ במושב תימורים

ביתו הפרטי של אלישע במושב תימורים בנוי בצורת אסם אמריקאי בסגנון עתיק.

הקורות המיוחדות מהודקות זו לזו ויוצרות צורת משולש. הלחץ מחזיק את הגג, ללא צורך במחברים. עץ מלא הונח על הרצפה. בתוך הבית חולק החלל באמצעות קירות עץ וגבס.

לא רק המעטפת עשויה עץ: בעל הבית הוא נגר אומן, והבית מלא פריטי עץ מיוחדים, כמו משטח העבודה במטבח, שעשוי מעץ אגוז ברזילאי.

בנייה בעץ יותר ויותר מקובלת בישראל, והעובדה שביתם של רותם ואלישע רובינוף עשוי כולו עץ אינה הפתעה: אלישע רובינוף, נגר ואומן שעוסק בחריטה אומנותית, מתפרנס מבניית בתי עץ ובנייה קלה בכל הארץ, ובמושב תימורים בו קבע את מגוריו. זוהי לא רק פרנסה, אלא גם אהבה גדולה, עם הרבה להט: "בנייה בעץ היא מהירה יותר, איכותית יותר, מדויקת יותר ועמידה כמעט לחלוטין לרעידות אדמה", אומר אלישע. "קל יותר להגיע לתוצאה טובה בעץ מאשר בטיח ובבלוקים מבטון. כל העולם בונה מעץ, רק במזרח התיכון בונים מבטון, בעיקר משום שהעץ הוא לא חומר גלם שקיים באזור בהיצע גדול". לאחר שנים של ניסיון הוא ידע בדיוק מה הוא רוצה. האדריכלית עמית צור סיפקה תוכניות מפורטות על פי בריף מדויק שנתן, והבנייה יצאה לדרך. הבית בנוי משני חלקים: ריבוע קטן יותר, שבו מוקמו מבואת כניסה, הסלון ופינת האוכל, וריבוע גדול שבו ארבעה חדרי שינה ומטבח. הקומה השנייה, שכוללת את חדר הורים וגלריה, נמצאת בחלל שיצר משולש הגג.

להמשך קריאה ב ynet.co.il לחצ/י כאן

 

חוות דעת מבקרים
חוות דעת תתווסף לאחר אישור
דרג/י מוצר זה
שלח/י חוות דעת
הצגת חוות דעת
הוספת חוות דעת
 
אלישע אמן חריטה בעץ - מושב תימורים מיקוד 7986000 | טלפון: 054-6460007
צור קשר
טלפון: 054-6460007
כתובת: מושב תימורים מיקוד 7986000
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 20-03-17 | סיום בנייה: 30/03/17 | elishas.co.il