אודות אלישע

»
אודות אלישע

אלישע רובינוף נולד בקיבוץ גל-און שבנגב הצפוני. בילדותו עבר למושב תימורים, מושב שיתופי צפונית לקרית גת, שם הוא מתגורר גם כיום, עם משפחתו.

בילדותו השתעשע בגילוף בעץ ובשל סקרנותו הרבה למד על חומרים וטכנולוגיות שונים, ממה מורכב כל דבר ("פירקתי כל מה שיכולתי"....) ואיך כל תהליך עובד.

הצורך לדעת ולהבין תהליכים גרם לו ללמוד בעצמו המון מן הידע שיש לו היום, בדרך הניסוי וההצלחה.

לאחר שירותו הצבאי נסע לאנגליה שם עבד בחברה העוסקת בשימור ושחזור של מבנים עתיקים. עבודה זו העניקה לו התנסות רבה בתחום העץ - שחזור, תיקון ושימור של חלונות עץ, דלתות עץ ורצפות עץ.

שיפוץ גגות על כל חלקי העץ שבהם, תוך כדי שימור העיצוב העתיק היחודי שלהם, ושחזורי צבע מורכבים.

כשחזר לארץ הקים עם שותף חברה לבניית בתי עץ. החברה עסקה בהקמת בתי לוגים של חברת "מק" הקנדית, בניית בתי עץ לפי תכנית, פרויקטים שונים מעץ - פרגולות, דקים, גגות ותוספות לבתים.

כיום החברה עוסקת בבנייה קלה הכוללת בנייה בעץ וכן בנייה עם שלדים מפלדה דקת דופן של חברת מייטק.

במשך כל השנים, במקביל לעיסוקו בבנייה, המשיך אלישע לעסוק ביצירה בעץ. המחרטה הראשונה שלו נקנתה בגיל 24. מאז התנסה והשתלם בתחום החריטה האומנותית בעץ, שכלל את יכולותיו, למד טכניקות שונות של ביצוע, טכניקות שונות של גמר, 

ותמיד שאף ליצור אומנות לא סטנדרטית, שלא נראתה קודם, ככל שעולה על רוחו בדמיון.

אלישע שואב את ההשראה שלו מדמיון פרוע וחסר מגבלות ביצוע. היכולת שלו לשרטט את היצירה בראש, לדמיין אותה כפי שהיא צריכה להיראות, מאפשרת לו לתכנן את שלבי הביצוע ולייצר יצירות מאוד מורכבות.

לפני כעשר שנים התחיל אלישע לקבל בקשות לפתיחת קורסים לחריטה בעץ. אלישע הקים בביתו שבתימורים סדנה בה יכולים ללמוד 3 תלמידים במקביל, על 3 מחרטות. מספר התלמידים המועט מאפשר לו להקדיש תשומת לב מירבית לכל תלמיד.

אל הקורסים של אלישע מגיעים תלמידים מכל הארץ, ולומדים חריטה בעץ מהבסיס. 

אלישע מקבל הזמנות לפרויקטים מיוחדים של חריטה, למטרות שונות. ניתן לראות דוגמאות בדף "פרויקטים". 

בחודש אפריל 2016 הציג אלישע מגוון של עבודותיו בתערוכה שהתקיימה במהלך סוף שבוע ב"צריף ראשונים" במושב תימורים. לתערוכה הוזמנו משפחה, חברים, תושבי הישוב, תלמידים וחובבי חריטה מכל הארץ כמו גם חברים מאגודת חרטי העץ בישראל.

התערוכה נשאה הצלחה ויצירותיו של אלישע זכו למחמאות רבות. אלישע מפרסם תמונות של יצירותיו באתרי חריטה בינלאומיים גם שם הוא זוכה לתגובות יוצאות דופן על היצירתיות ועל יכולות הביצוע שלו.

תודה שביקרתם באתר, אתם מוזמנים לשוטט בו ולהתרשם!

 

 
אלישע אמן חריטה בעץ - מושב תימורים מיקוד 7986000 | טלפון: 054-6460007
צור קשר
טלפון: 054-6460007
כתובת: מושב תימורים מיקוד 7986000
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 20-03-17 | סיום בנייה: 30/03/17 | elishas.co.il